Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dla dentystów

Dentysta Gliwice

WIkipedia - stomatologia:

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka,

Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dla dentystów Dentysta Gliwice
błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Produkty lecznicze na zapalenie błony śluzowej

Zapalenie błony śluzowej należy do bardzo częstych schorzeń leczonych przez dentystę. Praktycznie każda osoba jest narażona na problemy ze stanem uzębienia polegające między innymi na nieprzyjemnym zapaleniu błony śluzowej. Jego łagodzenie możliwe jest przy użyciu różnych środków dentystycznych dostępnych w sprzedaży pozwalających na niszczenie bakterii i odświeżaniu oddechu. Trzeba przyznać, że tego rodzaju produktów leczniczych na zapalenie błony śluzowej jest dosyć sporo i można je znajdować zarówno w aptekach, jak i w drogeriach. Wszystko zależy jedynie od tego, jakiego rodzaju środek ma zostać kupiony. Osoby, które regularnie muszą leczyć zapalenie błony śluzowej wiedzą już bardzo dobrze, jakie produkty lecznicze powinny być przez nie kupowane.

W centrum medycznym, które zajmuje się świadczeniem różnego rodzaju usług przyjmują również dentyści. W największych przychodniach korzystać można z praktycznie wszystkich metod leczenia zębów oraz ich zachowywania. Istnieje również możliwość wstawiania sztucznych zębów, jeżeli uzębienie posiadane przez pacjenta sprawia coraz poważniejsze problemy lub po prostu zostało uszkodzone. Podobnie jest w przypadku przychodni prywatnych choć w tym wypadku należy wziąć pod uwagę fakt, że wykonywane będą jedynie te usługi, które są oferowane przez konkretnych dentystów w nich zatrudnionych. Niektóre osoby lubią także chodzić do tych przychodni dentystycznych, które specjalizują się w wykonywaniu określonych zabiegów.


Profilaktyka bólu zębów

W celu maksymalnego ograniczenia wystąpienia bólów zębów na tle zmian w obrębie tkanki twardej i stanów chorobowych miazgi należy:

dbać o higienę jamy ustnej:
przynajmniej 2 razy dziennie szczotkować zęby pastą zawierającą fluor;
delikatnie szczotkować dziąsła i język;
przestrzenie międzyzębowe czyścić nicią dentystyczną;
stosować płyn do higieny jamy ustnej;
ograniczyć spożycie produktów zawierających cukier;
stosować dietę bogatą w wapń;
spożywać duże ilości wody w celu wspomagania procesu produkcji śliny;
regularnie kontrolować stan uzębienia u dentysty:
raz na 12-24 miesiące – osoby bez problemów z zębami i jamą ustną;
co 6 miesięcy – dzieci (w celu szybszego wykrycia ewentualnych zmian);
przeprowadzać czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym;
w razie potrzeby stosować zalecone przez lekarza kuracje fluoryzacyjne.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w#Profilaktyka



© 2019 http://dla-dentystow.glodowka.info.pl/