Uzębienie - jak dentyści diagnozują problemy? - Dla dentystów

rentgen stomatologiczny cieszyn

Zaurocz wszystkich swoim uśmiechem

Jeżeli jeszcze nie zastanawialiśmy się nad tym, w jakim stanie jest nasz organizm, to prawdopodobnie właśnie nadszedł ten czas, kiedy powinniśmy to zrobić. Dlaczego? A dlatego, że mało kto tak naprawdę o tym myśli,

Uzębienie - jak dentyści diagnozują problemy? - Dla dentystów rentgen stomatologiczny cieszyn
a przecież między innymi nasze zęby zasługują na to, by się nimi zająć, poświęcić im czas i sprawić, by w końcu wróciły do formy jak sprzed paru lat. Być może nasz stomatolog stwierdzi, że powinniśmy nosić na przykład aparat ortodontyczny? Nie ma chyba nic piękniejszego niż równe i białe zęby. Warto, naprawdę warto jest o nie zawalczyć i już dziś umówić się na wizytę u dentysty. W profesjonalnym gabinecie dowiemy się, co jeszcze powinniśmy zrobić, by nasz uśmiech był piękny i zdrowy.

Jeżeli jesteśmy ludźmi, którzy regularnie odwiedzają dentystę, to wspaniale! Możemy w takim razie cieszyć się, że należymy do wąskiego grona osób, które dbają o własne zdrowie i są świadome tego, że tylko w ten sposób można uniknąć bardzo wielu chorób. Jeżeli więc nie chcemy mieć problemów ze szkliwem czy dziąsłami, to na pewno winniśmy nadal kontynuować swoją przygodę ze stomatologią i nigdy nie czekać z pójściem do gabinetu dentystycznego na ostatni moment, kiedy ząb boli i będzie trzeba go wyrwać. Takie zabiegi są bolesne i kosztowne. Pamiętajmy zatem, że o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć! To my sami możemy postarać się o to, by nasz uśmiech stał się naszą osobistą wizytówką piękna.


Regularne mycie zębów


Każdy chyba wie, zarówno dzieci jak i dorośli, że regularne mycie zębów jest bardzo ważne, żeby zachować je w dobrym zdrowiu i ustrzec się przed takimi chorobami jak próchnica. Jak często więc powinniśmy myć zęby? Wielu lekarzy stomatologów jest zdania, że zęby powinno się myć po każdym posiłku, jednak nie zawsze mamy czas lub warunki. Nie należy też przesadzać z częstotliwością mycia zębów, gdyż zbyt częste szczotkowanie może przyczynić się do osłabienia szkliwa. Jedno jest pewne – względne minimum to umycie zębów rano oraz wieczorem przed pójściem spać. Istotne jest, żeby po wieczornym szczotkowaniu nie spożywać żadnych pokarmów ani napoi słodzonych. Napicie się gorzkiej herbaty czy wody nie stanowi problemu. Wdrażając w życie nawyk regularnego mycia zębów z pewnością przysłużymy się ich zdrowiu.


O mostach kompozytowych

System mostów kompozytowych ? metoda stosowana w stomatologii, opracowana przez Cezarego Turostowskiego, przy współpracy z Katedrą Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Pierwsze mosty wykonane zostały w Katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej Pomorskiej Akademii Medycznej w 1992 roku. Początkowo traktowane jako tymczasowe rozwiązanie, po siedmiu latach, w wyniku postępów badań nad mostami uzupełnienia te zaczęto traktować jako docelowe.

Mosty początkowo wykonywano u pacjentów leczonych ortodontyczne z wrodzonym brakiem siekaczy bocznych górnych (dwójek). W późniejszych latach zaczęto uzupełniać także inne zęby, zwłaszcza przedtrzonowce. W części przypadków wzbogacano most kompozytowy o licówkę lub wydmuszkę porcelanową co spowodowało zwiększenie atrakcyjności mostu. Z czasem metoda ta znalazła także pozytywne zastosowanie wśród osób starszych.

Różne metody wykonania mostów określono wspólną nazwą SMK systemu mostów kompozytowych1.

Zwieńczeniem badań była praca doktorska napisana w czerwcu 1999 roku przez Cezarego Turostowskiego pt. "Mosty kompozytowe konstrukcji własnej stosowane w odbudowie górnych bocznych siekaczy". Patronat nad pracą objęła Prof.dr hab. Irena Karłowska.

W roku 2003 zostały zorganizowane liczne cykliczne kursy2 dla zainteresowanych lekarzy, a także warsztaty w akademickich, ortodontycznych ośrodkach dydaktycznych w całej Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_most%C3%B3w_kompozytowych



© 2019 http://dla-dentystow.glodowka.info.pl/