stomatologia zabrze - Dla dentystów

stomatolog zabrze

Stomatologia – higiena jamy ustnej


Każdy dobry stomatolog podkreśla kluczową rolę higieny jamy ustnej w profilaktyce mycia zębów. Jak wskazują specjaliści, tylko dzięki takim rozwiązaniom ma się możliwość zapewnienia najwyższej jakości usług i dobrania takic

stomatologia zabrze - Dla dentystów stomatolog zabrze
h czynności stomatologicznych, które w długim terminie będą miały pozytywny wpływ na zdrowie każdego z pacjentów. Jak wskazują badania, codzienne dokładne mycie zębów minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku niesie ze sobą szereg ogromnie pozytywnych skutków na zdrowie każdego człowieka. Warto o tym pamiętać i każdego dnia troszczyć się o poziom uzębienia bez względu na to, czy jest się młodym czy w podeszłym już wieku.

Profilaktyka w stomatologii to rzez kluczowa. Bez codziennego mycia zębów nie ma szansy uniknięcia wielu chorób uzębienia i jamy ustnej. Próchnica to tylko niektóra z tych chorób, a przecież jest ich znacznie, znacznie więcej. Najważniejsze informacje o profilaktyce w stomatologii można zamknąć w jednym zdaniu. Regularnie wybieraj się do stomatologa, codziennie myj zęby kilka minut dziennie bardzo dokładnie i używaj odpowiednich do tego celu past do zębów. Oczywiście może się zdarzyć, że mimo to pojawią się jakieś choroby uzębienia, ale ryzyko ich wystąpienia w takiej sytuacji jest znacznie niższe. Warto o tym pamiętać!


Protezy, czy implanty?

Protezy są tańszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Spełniają swoją rolę estetyczną, i są dużo tańsze od implantów.

Oprócz implantów można również zastosować bardziej "tradycyjne" koronki, jednak te z najwyższej jakości materiałów wcale nie są tanie. Zrobienie kilku koronek to koszt kilku tysięcy złotych, jednak jest to rozwiązanie trwałe i niezawodne. Jeżeli mamy zdrowe korzenie - to warto się nad tym zastanowić. Co ważne - proces zakładania implantów nie jest szybki - trzeba poczekać aż dziąsło się zagoi i dobrze dopasować górną część.


Jak dochodzi do próchnicy?


Próchnica – coraz częstsza przypadłość ludzi, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, jest zmorą wielu stomatologów. Czym jednak naprawdę jest próchnica i w jaki sposób powstaje? Jest to bakteryjna choroba zakaźna atakująca tkanki twarde zęba. Jest powodowana działaniem kwasów wytworzonych przez bakterie w płytce nazębnej podczas metabolizmu cukrów. Innymi słowy im więcej cukrów przyjmujemy tym gorzej dla naszych zębów. Można wyróżnić cztery główne czynniki przyczyniające się do powstawania próchnicy – bakterie, cukry, podatność zębów oraz czas. Jednak nawet jeśli wszystkie cztery będą miały miejsce, nie oznacza to wcale, że próchnica się pojawi. Podatność zębów na próchnicę jest cechą indywidualną, wynikającą zarówno z genetyki, jak i z otoczenia, w którym ktoś dorastał.





© 2019 http://dla-dentystow.glodowka.info.pl/