Poradnik pacjenta - wizyta u stomatologa - Dla dentystów

Dobry stomatolog Ruda Śląska

Stomatolog – kto może nim zostać?


Czy stomatolog to profesja, którą może wykonywać każda osoba, czy są jakieś przeciwwskazania? Jako takich przeciwwskazań nie ma, aczkolwiek zdecydowanie żeby być dobrym stomatologiem, a nawet żeby po prostu skończ

Poradnik pacjenta - wizyta u stomatologa - Dla dentystów Dobry stomatolog Ruda Śląska
yć studia stomatologiczne trzeba mieć świetną wiedzę z zakresu medycyny i umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy. Stomatolog powinien też umieć i lubić pracować z ludźmi. To nie jest takie proste zadanie i nie każdy są do tego nadaje. A w końcu dobrze jest pracować w tej dziedzinie, która nas rzeczywiście pasjonuje, w której się odnajdujemy i która dodatkowo daje bardzo duże korzyści majątkowe. Dla wielu osób taką właśnie dziedziną jest stomatologia!

W tekście tym zastanowimy się nad odpowiedzią na proste pytanie – jak zostać stomatologiem? Pytanie to zadaje sobie nie tylko rzesza potencjalnych studentów, maturzystów, którzy szukają swojej drogi życiowej i możliwości rozwoju w tej dziedzinie, która ich rzeczywiście pasjonuje. To pytanie zadają sobie także władze centralne, które kształtują politykę oświaty także w dziedzinie szeroko rozumianej medycyny, do której bez wątpienia zalicza się także stomatologia. Generalnie nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby zostać stomatologiem jeśli dobrze zda się maturę. Studia w Polsce na ogół są publiczne, aczkolwiek trzeba zdać sobie sprawę z tego, że medycyna, stomatologia to kierunki bardzo trudne i nie jest tak, że idąc na studia na pewno się je skończy! To w końcu leczenie ludzkiego zdrowia, co ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego społeczeństwa.



Chirurgia szczękowo-twarzowa

Chirurgia szczękowo-twarzowa ? dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej.

Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szczękowo-twarzowa


Zapobieganie chorobom zębów


Każdy lekarz specjalista, niezależnie od działu medycyny, zawsze powie – lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego poleca się zadbanie o prawidłową profilaktykę. Co to jednak oznacza w rzeczywistości? Profilaktyka polega na szeregu działań wykonywanych w celu zachowania zdrowia. Jest kluczowa jeśli zależy nam na zdrowych, mocnych zębach i dziąsłach. Większość działań profilaktycznych możemy sami wprowadzić do naszego życia zaczynając od regularnego mycia zębów za pomocą dobrej szczoteczki oraz odpowiedniej pasty. Zaleca się także ograniczenie spożywania cukrów, zwłaszcza w postaci słodyczy i słodzonych napojów gazowanych. Warto również zadbać o regularne wizyty kontrolne u dentysty, najlepiej dwa razy w roku.




© 2019 http://dla-dentystow.glodowka.info.pl/